Home » Archive for 14 Nëntor, 2019

Shqipëria barazon me Andorrën me rezultat 2-2

2 me 2 është mbyllur ndeshja mes Shqipërisë dhe Andorrës, e vlefshme për xhiron e nëntë të Grupit H në kualifikimet për “Euro 2020”. Bekim Balaj e Rey Manaj shënuan për vendasit, ndërsa Martinez shënoi të dy golat për Andorrën. Shqipëria tashmë është eliminuar nga kjo garë, me Francën e Turqinë që kanë kaluar në “Euro” nga ky grup.  Read More »

Çekia e ka fituar përballjen me Kosovën, me rezultat 2-1

Alex Kral ka realizuar dy herë ndaj Kosovës për të ia siguruar fitoren Çekisë. Ai realizoi në minutën e 79-të për 2 me 1. E Kosova Kosova kaloj e para në epërsi ndaj Çekisë me golin e  realizuar  nga Atdhe Nuhiu në minutën e 50-të. Ai shënoi me kokë pas një harkimi të Florent Hadërgjonajt. Kosova do të përballet në gjysmëfinale me Maqedoninë e... 

SHEMBULL SE SI DUHET PUNUAR E VEPRUAR KONKRETISHT KUR ATDHEU GJENDET NË RREZIK

Trimat që ia falën jetën lirisë së Kosovës SHEMBULL SE SI DUHET PUNUAR E VEPRUAR KONKRETISHT KUR ATDHEU GJENDET NË RREZIK (Disa fjalë rreth librit të Avdyl Ukës i titulluar “Dëshmorët e kombit Abaz dhe Isak Ibrahimi) Nga XHAVIT ÇITAKU Libri i autorit Avdyl Uka i titulluar “ Dëshmorët t kombit Abaz e Isak Ibrahimi “ me sukses ka vënë në pah ndriçimin e një rruge... 

Promovohet romani “Lavjerrësi i qytetit” të autorit Zija Çela

Ju ftoj në promovimin e romanit “Lavjerrësi i qytetit”,të autorit Zija Çela ditën e enjte, 14 nëntor,  ora 18:00në stendën e Botimeve Toena, në Pallatin e Kongreseve.  P.S. Bashkëngjitur do të gjeni:FtesënPorgramin e veprimtarive të Botimeve Toena, përgjatë Panirit të Librit.Me respekt për ju, Botimet ToenaEdona MarkuRedaktoreBotimet ToenaRruga... 

Promovohet romani “Serra- shpirti i Pontit”, të autorit grek Janis Kalpuzos

Ju ftoj në promovimin e romanit “Serra – shpirti i Pontit,të autorit grek, Janis Kalpuzos, ditën e enjte, 14 nëntor, në stendën e Botimeve Toena, në Pallatin e Kongreseve. (Me praninë e autorit)P.S. Bashkëngjitur do të gjeni:FtesënPorgramin e veprimtarive të Botimeve Toena, përgjatë Panirit të Librit.Me respekt për ju, Botimet Toena   Edona... 

Ndeshja Çeki-Kosovë, Dardanët nisin festën pak orë para ndeshjes

Kanë mbetur edhe pak orë deri tek fillimi i ndeshjes tejet të rëndësishme për Kosovën, atë ndaj Çekisë. Në hotelin ku po qëndrojnë futbollistët e Kosovës, janë mbledhur tifozët “Dardanët”, të cilët kanë filluar të këndojnë këngë për djelmoshat tanë. Aty fare pranë tyre, shihen edhe forca të shumta policore, të cilët po ruajnë Dardanët.  Kujtojmë që... 

Këshilli Komunal mban diskutim publik me kryetarët e Bashkësive Lokale për buxhetin e vitit 2020

Sot në Sallën e Konferencave është mbajtur takimi i zyrtarëve komunal të kryesuar nga kryetari i Komunës Shqiprim Arifi me kryetarët e Bashkësive Lokale për të diskutuar rreth përpilimit të Buxhetit për vitin 2020. Pas takimit, faqja zyrtare e komunës ka postuar këtë njoftim: Mbahet diskutimi publik me kryetarët e Bashkësive Lokale të Komunës sonë, rreth përpilimit të... 

Gjykata Supreme hedh poshtë ankesën e VV-së për “votat” e ardhura nga Serbia

Gjykata Supreme ka nxjerrë vendimin në lidhje me ankesat e subjekteve politike që të përjashtohen “votat” e ardhura nga Serbia. Por, Supremja këtë radhë vendosi në favor të Nismës e kundër VV-së. Gjykata Supreme e Kosovës ka vendosur që rreth 3 mijë “vota” të ardhura nga Serbia nuk do të jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve. Supremja... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch