Home » Archive for 16 Nëntor, 2019

Të hënën, bujqit përfitues të subvencioneve do të bëjnë nënshkrimin me Komunën e Preshevës

Komuna e Preshevës përmes një njoftimi informon bujqit përfitues të subvencioneve për vitin 2019 rreth nënshkrimit të kontratave.Më datë 18 Nëntor 2019 (Ditë e Hënë) në ora 10:00 do të bëhet nënshkrimi dhe shpërndarja e kontratave. Shpërndarja e kontratave do të bëhet në mënyrë solemne në Sallën e Kuvendit Komunal.  Read More »

Studim: 74.8% e shqiptarëve duan bashkimin kombëtar

Sipas një studimi i bërë së fundi, 74.8 përqind e shqiptarëve duket se janë pro idesë së bashkimit kombëtar, Kosovë-Shqipëri. Këtë e ka bërë të ditur, gazetari Sebastian Zonja, përmes një shkrimi në “Facebook”. Ai ka bërë me të ditur se këtë javë në Tiranë ishte planifikuar të botohej një studim i thelluar, i kryer nga organizata të shoqërisë civile,... 

‘Specialja’, do të ketë kosto të madhe për Kosovën

Janë mbi 250 persona të cilët janë ftuar nga Gjykata Speciale deri më tani në cilësi të ndryshme për intervistim. Derisa këto ftesa janë shpeshtuar ditëve të fundit, thuhet se deri në fund të muajit do të rezultojë me ngritjen e aktakuzave të para. Ata që në të ardhmen do të përballen me aktakuza dhe procese gjyqësore, do të ndihmohen nga buxheti i shtetit, mirëpo po... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch