Home » Archive for 19 Nëntor, 2019

Kosova i dha “leksion” botës më të madhe, asaj sportive

Nga Skënder Sadri KAPITI Populli shqiptar i Kosovës, populli më heroik në Europë i cili për mbi 100 vite sfidoi , qëndroi dhe përballoi genocidin sllavo-serb; populli i cili mbijetoi në trojet e veta shqiptare edhe përkundër padrejtësive të Europës të cilat ia dhuruan Kosovën Serbisë; populli shqiptar i Kosovës kombi më atdhedashës i cili nuk lejoi pastrimin etnik të tokës... 

Zvicra U19 ka shkatërruar Gjibraltarin (16:1), 11 gola “flasin shqip”

Në takimin e sotëm kualifikuese, shkëlqyen dy futbollistët me prejardhje nga Kosova, të cilët arritën të shënonin gjithsej së bashku 11 gola. Sulmuesi, Lorent Tolaj, ishte pafalshëm para portës kundërshtare duke shënuar plotë 8 gola në këtë takim. Total, shënoi nga katër gola çdo 45 minuta, ndërsa me tre gola kontribuoi edhe lojtari tjetër nga Kosova, Orges Bunjaku., Kurse,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch