Home » Archive for 2 Janar, 2020

DOLI NGA SHTYPI ROMANI “MISTERET E KOHËS” AUTORE, ELHAME GJYREVCI

Nga Hysen Ibrahimi, redaktor i librit. Botues: Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë “Papa Klementi XI Albani”, Suedi. Në romanin e titulluar “MISTERET E KOHËS”, lexuesi do të vërejë vetëdijen e qenies njerëzore në rrugë të gabuar, por edhe të atyre që ndihen përgjegjës për identifikimin e këtyre ngjarjeve për t’i eliminuar, mundësisht, në tërësi,... 

Kush janë pro minishengenit në Shqipëri

Nga Skënder Sadri KAPITI Refuzimi total politiko-publik i shqiptarëve të Kosovës që iu bë të ashtuquajturit minishengen erdhi si reagim kundër qeverisë dhe kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama pasi kjo marrveshje realisht ishte një goditje shumë e rëndë për Kosovën ,për shtetin shqiptar të Kosovës të cilin Serbia jo vetëm se nuk e njeh vetë, por ajo përdor të gjitha... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch