Home » Archive for 3 Janar, 2020

Opinion: Presidenti Meta -Personaliteti gjithëkombëtar i Vitit 2019

Nga Skënder Sadri KAPITI Duke u nisur në mënyrë krahasimore me atë se si janë paraqitur dhe me atë se cfarë kanë promovuar personazhet VIP të politikës dhe të pushtetit rezulton se Presidenti Meta është personazhi i vitit 2019. Pra nëse do të mbahej një sondazh duke pasur dhe duke u nisur nga ato kritere të cilat janë probleme shqetësuese sociale, ekonomike, politike, demokratike,... 

Voglushi 7 vjeçar nga Lezha, then Rekordin Gines në Botë, reciton 3000 vargje të Fishtes

Voglushi shqiptar është në klasën e dytë, nga qyteti i Lezhës,  por ka potencial të fortë, madje ai u bë gjeniu më i ri librit Gines. Pra, gjeniun 7 vjeçar është Nikoll Prendi, që interpretoi mbi 3000 vargje nga veprat e Fishtes, i ftuar nga ftuar në një emision në Shqipëri. Gjeniu 7 vjeçar ka thyer Rekordin Gines në Botë, si i vetmi femijē fenomen nē botē që... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch