Home » Archive for 4 Janar, 2020

Nezir Mehmetaj nga Zvicra, arrestohet në Merdare nga policia serbe

Mërgimtari, i cili jeton dhe vepron në Zvicër, Nezir Mehmetaj, nga fshati Rudicë e Klinës, të premten është ndaluar nga policia serbe në pikën kufitare Merdarë. Rastin e kanë bërë të ditur familjarët e tij, të cilët nuk dinë asgjë për të. Thuhet se Neziri jeton që 25 vjet në Zvicër dhe kishte qenë për pushime në Kosovë, por për shkak që nëna e tij ishte e... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch