Home » Archive for 7 Janar, 2020

Ismail Kadare dhe dhurata e helmuar nga presidenti Emmanuel Macron

Gjatë tërmetit që e goditi Shqipërinë në fund të tetorit të vitit të kaluar (2019) kam qenë e prekur si të gjithë shqiptarët dhe mbarë bota. Pa dyshim, secili e ka përjetuar dhe shprehur dhimbjen në mënyrën e vet. Personalisht, tërë kohën e kisha në mendje pyetjen: “ A e parasheh kanuni daljen nga shtëpia për fëmijët e ngujuar nga gjakmarrja në rast tërmeti apo të... 

Futbollisti Egzon Bejtulai nënshkruan me klubin suedez Helsingborgs IF

Mbrojtësi shqiptar nga Tetova, Egzon Bejtulai, do ta vazhdojë karrierën në elitën e futbollit suedez te klubi Helsingborgs IF. Mbrojtësi i Përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Egzon Bejtulai ka nënshkruar një kontratë që e mban deri në vitin 2022. Bejtulai i lindur dhe i rritur në Tetovë karrierën e ka nisur te Teteks, ndërsa në vitin 2013 kaloi te Shkëndija. Ai... 

Samsung Galaxy S20 do të jetë telefoni i parë me ekranin 120 hz

Mundësia që Samsung të sjellë ekrane 120Hz në smartphone të saj, u shfaq kur u njoftua procesori Exynos 990. Asnjë nga telefonat inteligjentë ekzistues të Samsung nuk ka një panel 120Hz. Por, tani atë do ta ketë Samsung Galaxy S20. Një normë më e lartë e rifreskimit lejon që ekrani të rifreskojë përmbajtjen në mënyrë më dinamike. Kjo do të nënkuptojë që përdoruesit... 

Përfundon takimi Kurti-Mustafa, pa rezultat, takimi vazhdon nesër

Pas më shumë se tri orësh takim në mes të kryetarit të VV-së Albin Kurti dhe atij të LDK-së Isa Mustafa ka rezultuar pa ndonjë rezultat për marrëveshje të mundshme. Pas takimit zëdhënësi i LDK-së Besian Mustafa ka thënë se dy kryetarët do të takohen sërish nesër ndërsa është shprehur se nuk ka detaje se për çka është diskutuar aty. Takimi Kurti-Mustafa ka ndodhur... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch