Home » Archive for 28 Janar, 2020

Pluralizmi origjinal është një produkt tipik i modernizmit

Ali Hertica Me Pluralizmin, demokracinë dhe njohuritë politike, shkencëtari dhe filozofi holandez Hans Blokland ka shkruar një torfe të tërë së bashku. Para se të shkruante këtë libër, autori u frymëzua nga pyetja se cilat mundësi demokratike kanë ende qytetarët bashkëkohorë për t’i dhënë një drejtim kolektiv shoqërisë së tyre. Mbi të gjitha, ai beson t’i... 

ANDRRA E MADHE ALPINE BREGDRINASE

Dy dekada…Dy shekuj…Dy mijë vjet,Andrra për Autostradë e Hekurudhë BregdrinaseO Halil Ahmeti: mbeti vrri…, u ba bjeshkë…!Edhe Ponashec…edhe Gjerovicë e Jezercë. Andrres së mëngjezeve bregdrinasepër hekurudhë e autostradë alpineDeti i jep jetë me valët plot kaltërime,Malet e mbajnë në kambë, në ecje, në zgjime! Andrra për Hekurudhë e Autostradë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch