Home » Archive for 1 Shkurt, 2020

LVV dhe LDK nesër do të nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje

Është arritur marrëveshja për bashkë-qeverisje mes Lëvizjes Vetëvendosje e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Burime nga këto parti kanë thënë se Glauk Konjufca do të japë dorëheqje nga posti i kryeparlamentarit dhe do të kalojë në një post të lartë qeveritar. Pritet që gjatë ditës së nesërme, të dy këto parti do të mbledhin organet e tyre drejtuese. Sipas burimeve,... 

PVD: Për të ngopur apetitet e kryetarit të Preshevës dhe një grupi rreth tij, për dy vite janë shpenzuar 2.076.600 dinarë (18.000 Euro).

Pas një instistimi të gjatë që PVD të njoftohet për harxhimet që pushteti lokal, gjegjësisht kryetari i komunës me një grup i bëjnë në dreka e darka në një restoran (VILLA 1936) për dhjetorin e vitit 2017 dhe komplet vitin 2018 dhe 2019, më në fund para dy ditësh morëm përgjigje me shkrim dhe ekstraktet për këtë periudhë. Në përgjigjen e marrë së bashku me ekstraktet,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress