Home » Archive for 2 Shkurt, 2020

Thjesht të reformojmë sistemin demokratik zgjedhor

Ali Hertica Politika ka qenë një çështje thjesht racionale për një kohë të gjatë. Politika ka të bëjë edhe me emocione. Duhet të merrni seriozisht shpresën dhe idealet, zemërimin dhe zhgënjimin. Nëse emocionet merren parasysh gjatë vendimmarrjes politike, politikanët do të jenë në gjendje të marrin vendime më të mira për tema më të vështira që kanë të bëjnë... 

ATDHE, PO TË LA NË FATIN TAND…!?

1.At-Dhe, o Fati im,Po të la në fatin tand.Unë me Ty jam lidh nyje.Politika lidhet me Ty vegëz.At-Dhe, nga çdo planet i Galaktikës e i jetës,Do t’i kujtoj veç mëngjezet…2.Ka’i’herë shoh një ëndërr të tillë të keqe..!.Me e lanë At-Dheun pas vetes…?!Me ik prej politikës së sodit,Me i thye kufijtë e detet,Në kërkim të së Nesërmes…Po këtu... 

Nënshkruhet marrëveshja për bashkëqeverisje, LVV-LDK

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës edhe zyrtarisht kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Lajmin e kanë bërë të ditur kryetari i LVV-së, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa. Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka thënë se është arritur një marrëveshje me Vetëvendosjen pas një kohe të gjatë këtë mëngjes. “Ne kemi arritur marrëveshje... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress