Home » Archive for 3 Shkurt, 2020

Kuvendi i Kosovës voton Qeverinë Kurti me 66 vota pro dhe 10 abstenime

Qeveria Kurti ka marrë votat e mjaftueshme në Kuvendin e Kosovës. Ishin 66 deputetë që votuan pro qeverisë së re, dhe 10 abstenime. Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimë kryeministër i Kosovës, për të vazhduar me deklaratat e grupeve parlamentare dhe prezantimin e kabinetit qeveritar nga Kurti. Ndërkohë, për më shumë se tri orë, qeveria VV-LDK u... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress