Home » Archive for 9 Shkurt, 2020

Testamentet si plagë shpuese të artistëve tanë, që duhet të na vetdijësojnë

Ikja e ikonës së muzikës shqipe Nexhmie Pagarusha dhe amaneti  i dy krijuesve të mëdhënj Teki Dervishi dhe Nexhmie Pagarusha për tu varrosur vetëm me cermoni familjare janë testamente që duhet ti lexojmë se të dy këta krijues të mëdhenj njëri shkrimtar, publicist, romansier, analistë politik dhe i burgosuri me i ri i pushtimit komunisto-jugosllav, ndersa tjetra këngëtare që... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress