Home » Archive for 12 Shkurt, 2020

Kabineti i Qeverisë Kurti ka shfuqizuar disa nga vendimet e Qeverisë Haradinaj

Kabineti i Kurtit ka shfuqizuar edhe vendimin e marrë nga bashkë partneri në koalicion Isa Mustafa të vitit 2015 përmes së cilit ministrat dhe zëvendësministrat përfitonin edhe pas përfundimit të mandatit të tyre. Me këtë vendim ministrat përfitonin për një vit 70 përqind të pagës ndërsa zëvendësministrat për 6 muaj 70 përqind të pagës Në mbledhjen e sotme të qeverisë... 

Presidenti Meta u jep përkrahje subjekteve politike shqiptare në Luginë të Preshevës për zgjedhjet parlamentare

Presidenti i Shqipërisë, z. Ilir Meta, ka dalë me një deklarat zyrtare rreth zhvillimeve në Luginë të Preshevës Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta ka ndjekur dhe ndjek me vëmendje të gjitha zhvillimet në Luginën e Preshevës e në mënyrë të veçantë zhvillimet politike lidhur me zgjedhjet e ardhshme në Serbi. Presidenti Meta ka bërë thirrje në vijimësi për... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress