Home » Archive for 25 Shkurt, 2020

Konjufca e Cakaj me deklaratë të përbashkët për Luginën e Preshevës

Ministri i punëve të jashtme të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca ka publikuar deklaratën e përbashkët me homologun e tij nga Shqipëria, Gent Cakaj. Të dy mbështesin koalicionin e partive politike shqiptare në Luginë të Preshevës për zgjedhjet e prillit në Serbi. “Në cilësinë e drejtuesve të politikës së jashtme të Republikës së Kosovës dhe të Republikës... 

Një shoqëri që po bëhet gjithnjë e më shumë dominuese nga politika

Ali Hertica Eshtë e vështirë të thuhet se në çfarë mase korrektësia politike në debatin e motivuar nga dogmatizmi, konformizmi apo një kombinim i të dyjave. Sidoqoftë, ne shohim se si dy format ndërvepruese të korrektësisë politike manifestohen në hendekun në shoqëri midis zërave kritikë dhe pozitivë në debatin për shoqërin demokratike. Kishte shumë kritikë ndaj... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress