Home » Archive for 2 Mars, 2020

Ilir Meta tha se do të shpërndante parlamentin më 15 mars, reagon Rama: Mund t’i shpallësh luftë edhe SHBA-ve, por…

Teksa ka firmosur dekretin kundër ligjit që i hoqi atij kompetencën për betimin e gjyqtarëve të rinj kushtetues, Presidenti i vendit Ilir Meta u shpreh: Nëse grushti i shtetit, organizata mafioze ndërkombëtare që ka vite që luan me sovranitetin e popullit tonë  nuk e merr seriozisht këtë dekret, unë e jap fjalën, në emër të këtij flamuri, për të cilin janë vrarë... 

Filozofia sociale dhe politike e një shoqëri të drejtë

Ali Hertica Sidoqoftë, disa filozofë pretendojnë se fundi i historisë është në të njëjtën kohë për shkak të fitores globale të liberalizmit. Në nivelin ekonomik, politik dhe shoqëror, liberalizimi në ditët e sotme mbizotëron se ndikimi i tij nuk do të humbasë më, kështu që pretendojnë këta filozofë. Ekonomikisht, tregu i lirë është i përhapur në të gjithë botën,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress