Home » Archive for 10 Mars, 2020

Avdullah Hoti: të mblidhet qeveria, më parë prishet qeveria se miqësia me SHBA

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka kërkuar mbledhje të Qeverisë, ku do të hiqej taksa. “Miqesia e perhershme me SHBA nuk cenohet. Ne e garantojme kete miqesi”, ka shkruar ai në Facebook. Postimi i plotë: Qeveria duhet te mblidhet per te hequr taksen. Nuk mund te mbesim peng te nje vendimi qe ka qene i domosdoshem, por tash po e demton Kosoven.Miqesia... 

Albin Kurti: Nuk besoj që trupat Amerikane do të tërhiqen nga Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk beson që trupat amerikane do të tërhiqen nga Kosova. “Kemi parë një dëshirë të djalit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por kjo nuk ka lidhje me tarifën 100 për qind. Nëse ajo dëshirë bëhet vendim i presidentit amerikan, sërish nuk ka lidhje me tarifën 100 për qind, ka të bëjë me një reduktim të trupave... 

SHBA PARALAJMËRON TËRHEQJEN E USHTARËVE NGA KOSOVA

Duke komentuar zhvillimet politike në Kosovë dhe mungesën e një vendimi nga Qeveria e Kosovës për heqjen e taksës, senatori amerikan David Perdue, përmes një shkrimi në Twitter ka shkruar se në rast që Kosova nuk e shfuqizon tarifën ndaj Serbisë dhe nuk është e përkushtuar për paqen, atëherë SHBA-ja duhet të rishqyrtojë praninë e saj në Kosovë.“Për më shumë se dy... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress