Home » Archive for 12 Mars, 2020

Lidershipi politik i rëndësishme për t’u diskutuar

Ali Hertica Nuk ka dallime domethënëse në stilet e udhëheqjes. Fakti është se të gjitha organizatat ose institutet, pavarësisht nga fusha e tyre, kanë norma, politika dhe kultura të ndryshme që do të përfundojnë në formimin e liderëve të ndryshëm. Midis shumë stileve të udhëheqjes, lidershipi politik dhe udhëheqja ushtarake janë gjithashtu të rëndësishme për t’u... 

KJO “PIKTURË MURALE” MË SJELL NOKSHIQIN E HISTORISË, VENDLINDJEN, KOMBIN TIM SHQIPTAR, NË TEKSASIN E AMERIKËS

-Falenderim Publik nga veprimtari i shquar shqiptaro-amerikan Zekë NOKSHIQI në Teksas- SHBA për miqtë e tij Ismail Uka- nga Vushtria e Kosovës, Drin Ahmeti- nga Bujanovci i Luginës së Preshevës, Ramiz Tafilaj nga Deçani i Kosovës – Këto ditë marsi Familja jonë e madhe Nokshiqi nga krahina e Plavë-Gucisë, të emigruar në vitet e Demokracisë nga Tropoja në Fort Worth të Teksasit... 

PRAPË KA ARDHUR KOHA QË DIASPORA SHQIPTARE TË LOBOJNË PËR KOMBIN SI DIKUR NË VITET ‘90

-Nga takimi e biseda në Tiranë e dr. Naim Dedushaj – drejtor ekzekutiv i Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare në Botë me dr. Sali Berisha- ish President e ish Kryeministër i Shqipërisë – Dr. Naim Dedushaj- ideator, bashkëthemelues e drejtor ekzekutiv i Rrjetit Global të Bizneseve të Diasporës Shqiptare në Botë, me zyra-seli në Prishtinë, pati... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress