Home » Archive for 19 Mars, 2020

Bota po hyn në një rrugë tjetër duhet të ruhet kthjelltësia e mendjes

Nue Oroshi Virusi COVID-19 i njohur tash me emrin Coronavirus ka ndryshuar gjendjen normale në botë.Është bërë kufizimi i levizjes së lirë si dhe i jetës normale.Jeta nga zhvillimet e saj me plot vrull është shëendrruar në aspektin e mbijetesës.Kam përshtypjen se ky virus më shumë është duke e demtuar njerëzimin në aspektin psikologjik se sa viral.Për këtë duhet të... 

KUJTESË! Rruga e vetme e Maqedonisë nga të gjithë skenarët post-referendum është BE dhe Nato

Referendumi për emrin  Maqedonia e Veriut kristalizoi qartë dy kahjet e faktorit politik në shtetin fqinj, që mbahet në këmbë nga faktori shqiptar, për të cilin janë të interesuara drejtëpërsëdrejti, jo vetëm Tirana dhe Prishtina zyrtare por edhe opinioni publik mbarë komëbtar, SHBA dhe BE.Shqiptarët e Maqedonisë treguan edhe njëherë se ata kanë zgjedhur perendimin... 

Ilaçi Plaquenil i mundshëm për luftën kundër gripin aktual pandemik korona

Kompania farmaceutike franceze Sanofi njoftoi se është e gatshme t’u ofrojë autoriteteve franceze ilaçin antimalarik në luftën kundër gripin aktual pandemik korona që ka marrë mijëra jetë njerëzish në të gjithë botën. Në një testim të fundit klinik, ilaçi Plaquenil u testua te 24 pacientë, dhe pas gjashtë ditësh, virusi ishte zhdukur në tre të katërtat e tyre. Testim... 

Komuna e Bujanocit: Njoftim

Shto kujdesin, ule panikun Lutën të gjithë qytetarët e Komunës së Bujanocit që të gjithë kërkesat dhe nevojat që i kanë në administratën komunale, të na drejtohen nëpërmjet emailt ose numrit të telefonit në fotografinë e parë. Telefonat që do të jenë aktiv 24 orë nëpër institucionet për të cilët keni nevojë i gjeni në në fotografinë e dytë. Shtoni kujdesin,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress