Home » Archive for 20 Mars, 2020

Numrit i të infektuarve me koronavirus në Serbi po rritet me ritëm të shpejtë

Në Serbi është duke u rritur dukshëm numri i të infektuarve me koronavirus. Ministria serbe e Shëndetësisë njoftoi sot në mëngjes se janë konfirmuar edhe 15 raste të reja me COVID-19. Në total, numri i të prekurve me koronavirus në Serbi ka arritur në 118 raste të konfirmura. Që nga raportimi i fundit i Ministrisë, në Serbia janë testuar 39 persona, 15 nga të cilët... 

Shtëpia e shëndetit “Presheva” në Preshevë: Lajmërim

Të gjithë pacientat që kanë nevojë URGJENTE gjatë periudhës së orës policore nga ora 20:00 deri 05:00, mund të vijnë me përcjellje deri në maksimum dy persona në shtëpinë e shëndetit. Të gjithë rastet do të evidentohen dhe pastaj do të kontrollohen nga policia. Për çdo keqpërdorim dhe nëse rastet verifikohen që nuk kanë qenë të nevojshme, do të denohen sipas... 

Kadri Veseli: Kryeministri Kurti iku nga përgjegjësitë dhe ia vulosi vetes fatin politik

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë në konferencë për media se kryeministri Albin Kurti iku nga përgjegjësitë dhe ia vulosi vetes fatin politik. Ai tha se PDK do ta mbështesë mocionin për rrëzimin e qeverisë.“Kjo ikje, në formë të tillë, është e padenjë. Sepse, nuk iket kur duhet të luftosh për popullin tënd. Por, si duket,... 

Kuvendi i Kosovës ka pranuar kërkesën nga LDK për mocion mosbesimi të Qeverisë Kurti

Kuvendi i Kosovës ka pranuar të premten dokumentin e nisur nga Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes së cilit kërkohet mocion mosbesimi ndaj qeverisë së kryeministrit, Albin Kurti. Zyrtarë nga Kuvendi i Kosovës, kanë konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, pranimin e shkresës. Ndërkohë edhe vetë LDK-ja, ka bërë të ditur se ka dorëzuar mocionin me 46 nënshkrime... 

PDK nuk ka obligim të votoj mocionin!

Në këtë situatë, unë e quaj dramatike politike, duhet të mbretëroj aftësia e masës së gjykimit dhe të veprohet me ekuilibër nga të gjithë faktorët relevant politik. Nga XHAVIT ÇITAKU Nëse nuk ndodh diçka e papritur Kuvendi i Kosovës , ndoshta, nesër do të këtë në rend të ditës mocionin e votëbesimit për qeverinë e re Kurti. Edhe pse që në fillim është komentuar... 

Opinion: Antikrishti që kryqëzoj Botën

Nga Azgan Haklaj Triumvirati  i Whatsapp-it të Edi Ramës.Letra e lamtumirë së dr Françesko Kortella në Spitalin e Milanos.Kur vendosa ta emërtoj kështu këtë opinion timin, të ëmërtoj Covid-19 si antiKrisht mendja më fektiu tek simboli i moralit dhe mirësisë njerëzore, filozofi i lashtë kinez Konfuci, i cili  na ka lënë maksimën që po e perifrazoj:”Çdo... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress