Home » Archive for 22 Mars, 2020

Dy të dyshuar nga Presheva dalin negativ në koronavirus

Presheva ende pa asnjë rast të konfirmuar me koronavirus. Kjo është konfirmuar përmes një njoftimi nga kryetari i Komunes se Presheves Shqiprim Arifi. “Një lajm i mirë: Dy persona nga Komuna e Preshevës të dyshuar si të infektuar me Virusin Corona, pas analizave mjekësore ka rezultuar të jenë negativ, pra që të dy janë mirë me shëndet!” ka thënë Arifi.  Read More »

Punë e madhe krijuese e anëtarëve të shoqatës së shkrimtarëve shqiptar në Suedi

Anëtarët e kësaj shoqate janë të përkushtuar që para lexuesve të dalin me libra cilësor dhe kësisoj vetëm gjatë këtij viti dolën në dritë pesë tituj të rinj të zhanreve të ndryshme që u priten mirë nga kritika letrare Nga XHAVIT ÇITAKU Pa dyshim Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptar “ Papa Klementi XI Albani”, Suedi, është bërë një ambient i pasur... 

Unioni Artistik i Kombit Shqiptar uron të gjithë besimtarët bektashinjë

Gezuar ditën e shpresës e ringjalljes së njerëzimit! Gezuar ditën ku çdo gjë rigjallërohet, lind shpresa, ringjallja e gjithë njerëzimit.Gezuar festën e Sulltan Nevruzit.Gezuar ditëlindjen e Hazreti Aliut.Uron të gjithë demokratët e Shqipërisë:Gezuar ditën e fitores së demokracisë mbi diktaturën më të egër, më gjakatare, më çnjerëzore në Europë, mbi të vetmin... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress