Home » Archive for 24 Mars, 2020

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, mbështet seancën e nesërme

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit për Qeverinë Kurti. “Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin që nesër do ta mbajë seancën e mocionit të votëbesimit”, shkruan Kosnett. Ambasadori Kosnett tregon... 

NESËR NË ORA 11:00, MBAHET SEANCA PËR MOCIONIN NDAJ QEVERISË KURTI

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka folur sot para mediave pas mbledhjes së kryesisë ku është vendosur që të mbahet nesër në ora 11:00 seanca ku do të votohet për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Ajo tha se personalisht nuk është pajtuar me këtë vendim pasi salla nuk i plotëson kriteret e kërkuar nga Instituti i Shëndetit Publik. “Shpreh shqetësimin tim të thellë... 

Sistemi i demokraci Kosovar është “i këndshme, i lirë dhe i bekuar”

Ali Hertica Megjithatë, ia vlen të rishikoni argumentet nëse vetëm ,sepse ato janë pothuajse ngushtë paralele me skenën aktuale botërore politike në një numër pikësh. Sokrati nuk ka dyshime se është fantastike të jetosh në një demokraci. Demokracia, thotë ai, ka të bëjë me lirinë. zyrat kryesore janë në dispozicion për të gjithë. Të gjithë lejohen të bëjnë, le... 

Një politikë e fortë, e drejtpërdrejtë dhe pozitive

Ali Hertica Pikëpamja ime e përgjithshme për politikën bazohet në 5 shtyllat e mëposhtme. Ata formojnë kornizën e referencës brenda së cilës unë dua të kryej punë politike. Sepse politika është një mjet për mua dhe jo një qëllim.Në radhë të parë, këshilli i qytetit duhet të bëjë një marrëveshje të qartë dhe të plotë administrative për mandatin 4 vjeçar. Kjo... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch