Home » Archive for 30 Mars, 2020

Edhe përkundër kërkimeve në teren, akoma mbetet i zhdukur tanimë Besnik Osmani nga Presheva

Besnik Osmani i lindur më 12.05.1978 në fshatin Geraj të Komunës së Preshevës, me vendbanim edhe në Prishtinë, që nga 24 marsi rezulton i zhdukur. Besniku ishte larguar nga Prishtina pasditen e 24 marsit ku ishte nisur drejt Preshevës, mirëpo i njëjti nuk kishte arritur në vendlindjen e tij. Sot.me iniciativë të familjarëve të Besnikut, përfaqësuesve komunal dhe qytetarë... 

Lis i shqiptarizmit përjetësuar në pavdekësi

Nga Azgan Haklaj Dialog me Tahir Sinanin promotorin e tre luftërave për çlirim kombëtar.Asgjë nuk lind prej hiçit e për më tepër qenjet e rralla dhe humane që dhe më të shtrenjtën gjë, me jetën, njësohen me ashtin e Kombit, për të çimentosur skeletin tonë etnik, Lisin Kombëtar, kahmot të dëmtuar, në shekuj të gjymtuar e sakatuar nga sëpatat e konferencave, kongreseve,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress