Home » Archive for 1 Prill, 2020

SHBA dolën kundër vendimit të Kryeministrit Kurti

Mbrëm pas mesnate, Qeveria e Republikës së Kosovës ka hequr taksën dhe në vend të saj ka vendosur reciprocitetin. Por si duket edhe ky vendim nuk u prit mirë nga Ambasada Amerikane në Prishtinë. Në një njoftim publik, Ambasada Amerikane thotë se masat e reciprocitetit krijojnë më shumë probleme në këtë kohë. I dërguari special amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard... 

Argument qesharak si imazh të frikës ose mashtrime mjaft kontradikt

Ali Hertica Thjesht merrni “fanatikin konservator”. Megjithatë ajo fjalë “fanatike” për të shtuar një forcë shtesë. Ndërsa gjithçka ishte hedhur akoma mbi një kamp dhe Liberalët (neo) u rreshtuan gjithashtu (së bashku me nazistët, etj. Përpiqet të keqpërdor” sistemin depresiv për të fituar fuqi. ” Ishtë sigurisht e pamundur që ata të... 

Opinion: Mbështetje Albin Kurtit

Nga Skënder S.KAPITI Albin Kurti , qeverisja e tij dhe qëndrimi e mbështetja e Vjosa Osmanit ishin shpresë dhe risi në politikën jo vetëm në Kosovë por edhe në Shqipëri e më gjërë në Ballkan. Kjo u pa si herezi nga elita politike e vjetëruar, e dështuar dhe mbartëse dhe e infekuar nga abuzimi, spekulimi, hipokrizia, mashtrimi, manipulimi dhe korrupsioni. Si e tillë elita e... 

Ngadhnjimi i Doktrinës së Ali Ahmetit

Konstruktor i Shtetit të së drejtës, paritetit qytetar, harmonisë ndërfetare, integrimit Euroatlantik të Maqedonisë së Veriut.Maqedonia e Veriut, nga një republikë e ish Jugosllavisë, aleate e Serbisë pushtuese u bë shtet i pavarur, i njohur ndërkombtarisht, e aftë për të qendruar në këmbët e veta, u bë aleate e Natos, SHBA-së, Britanisë Madhe, Francës, Gjermanisë, mori... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch