Home » Archive for 8 Prill, 2020

Opinion: Ja pse Albin Kurti dhe Vjosa Osmani janë triumfatorë

Nga Skënder Sadri KAPITI Pavarësisht se komplotistët e kualicionit të së keqes që ishte PAN dhe tani u bë PLAN (ish-PAN + LDK=PLAN) ia arritën përkohësisht qëllimit për rrëzimin e qeverisë Kurti, ata patjeter që do të deshtojnë. Kjo fitore e tyre është si fitorja e Pirros, pasi ata kaq kishin mundësine, dhe kaq janë takati dhe fuqia maksimale e tyre të cilat edhe ato... 

Polarizimi, populizmi dhe globalizimi të hipotezave të besueshme shoqërore

Ali Hertica Këto shqetësime e sjelljellin kritika në sisteminë  demokratik të shoqëris dhe poltikës aktuale  duke u bazu në këto  terme poltike   Një kritikë ndaj sistemit politik, natyrisht, duhet të jetë e ngulitur në një kritikë më të përgjithshme shoqërore që konsideron edhe “procese të tjera pune” të tilla... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch