Home » Archive for 10 Prill, 2020

Lugina e Preshevës vetëm si tërësi territoriale me kompaktësin e saj do ti bashkëngjitet Kosovës, përgjysmimi i saj nënkupton destabilizim

Në rrethanat e një gjeopolitike të re dhe gjeostrategjike për Ballkanin gjithsesi që çështja e Luginës së Preshevës duhet trajtuar si pjesë e saj gjegjësisht e etnikumit shqiptar. Në këto rrethana politike çështja e Luginës së Preshevës duhet trajtuar si tërësi territoriale me gjithë kompaktësinë e saj dhe as që duhet menduar apo lejuar që në mënyrë parciale të vendoset... 

Opinion: Nuk duam “VV-izëm” e as “PAN-izëm”, por “rugovizëm”!

Shkruan: Nehat HyseniVjosa Osmani e nisi betejën kundër LDK-së me shpresën se do e përfitoj shumicën e deputetëve për votimin kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti, në mbledhjen e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, më 25 mars 2020, por përfundoi me vetëm dy deputetë që iu bashkëngjitën bllokut “albinist”, apo “VV-ist”, brenda LDK-së.Pra,... 

Opinion: Albin Kurti ka mbështetjen e madhe gjithshqiptare

Nga Skënder Sadri KAPITI Kurtofobët e politikës së vjetër janë zero para verdiktit kombëtar shqiptar Albin Kurti tashmë gëzon respektin më të madh publik dhe gjithkombëtar si asnjë politikan tjetër shqiptar. Ai ka simpatinë dhe mbështetjen e madhe jo vetëm të shqiptarëve nga Kosova, por edhe nga Shqipëria, Maqedonia nga shqiptarët e Malit të Zi , Presheva dhe diaspora.... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch