Home » Archive for 13 Prill, 2020

KËRKESË PËR : QEVERINË E REPUBLIKËS SË KOSOVËS

DUKE U BAZUAR NË GJENDJEN E KRIJUAR NGA COVID-19 DHE VËSHTIRËSITË FINANCIARE TEK BIZNESET , KËRKOHEN         KËTO MASA SHTESË LEHTËSUESE PËR BIZNESET NË KOSOVË :                          1. FALJA E TË GJITHA NDËSHKIMËVE , INTERESAVE DHE GJOBAVE TATIMORE NGA VITET E MËHERSHME         DERI 31.03.2020 DHE PEZULLIMI I TYRE NGA 01.04.2020 DERI... 

RAM GECI, NJË SHEMBULL QË DUHET NDJEKUR…

1.             Në dy ditët e para të prillit, duke punue deri në 12 orë, u shpërndanë 300 pako ndihma të biznesmenit humanist Ram Geci, të planifikuara shpirtërisht e materialisht për të gjitha shtëpitë e vendlindjes së tij, Bytyçit. Rreth 250 pako u shpërndanë në të paren ditë në Pac, Veliq, Vlad, Çorraj, Zherkë, Kepenek, Zogaj... 

ENVER HASANI: VENDIMI I MSH-SË KUNDËRKUSHTETUES DHE UZURPIM I PUSHTETIT

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar masat e reja të kufizimit të lëvizjes së qytetarëve në tërë Kosovën. Me këtë vendim, qytetarët do të kenë mundësi të dalin vetëm 90 minuta brenda ditës. Mirëpo, ky vendim i Ministrisë së Shëndetësisë, sipas ish kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, profesor Enver Hasani, është në kundërshtim të plotë me Gjykatën Kushtetuese... 

NGA E MËRKURA, QYTETARËT KANË TË DREJTË LËVIZJEJE VETËM 90 MINUTA NË DITË

Qytetarët e Kosovës mbi moshën 16-vjeçare, nga e mërkura, (6:00 mëngjes), do të kenë të drejtë qarkullimi vetëm një orë e gjysmë në ditë. Se kur do të jetë koha e tyre e daljes jashtë shtëpive do të përcaktohet në bazë të tre numrave të fundit të letërnjoftimeve. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë konferencës për medie ka bërë të ditur... 

Kosovë: Rritje e madhe e numrit të rasteve me Covid-19

Vetëm në 24 orët e fundit në Kosovë u regjistruan 79 raste të reja të infektuarish me Corona duke e ngritur numrin në gjithsej 362 edhe sot pas Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se nga testimi i gjithsej 154 mostrave të marra nga Klinika Infektive, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren si dhe nga karantina në Qendrën studentore, me SARS-CoV-2, pozitivë sot... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch