Home » Archive for 14 Prill, 2020

Besimi dhe pakënaqësia në politikë dhe demokraci

Ali Hertic Ka shumë keqkuptime në lidhje me funksionimin e demokracisë sonë. Vajtimet mbizotërojnë, gjithnjë e më pak njerëz do të votojnë, hendeku në mes të qeverisë dhe qytetarëve po rritet, besimi në politikë është i vështirë për t’u gjetur dhe votuesit janë bërë rërë që shkojnë. Por a janë ato imazhe në përputhje me faktet dhe he çfarë kuptimi kanë... 

Këtë fundjavë, Qeveria serbe orën policore do ta zgjasë në 84 orë

Ora policore, respektivisht, ndalimi i lëvizjes së qytetarëve, për shkak të pandemisë së virusit korona, në gjith territorin e Serbisë, sipas mediave serbe do të zgjasë nga e premtja (17 prill) në ora 17 deri të martën (21 prill) në ora 5 të mëngjesit, . Me këtë, fillimi i orës policore do të jetë sikur fundjavët e kaluara, por përfundimi do të vazhdojë për 24 orë... 

Cakaj, përmes telefonit interesohet për shqiptarët jasht vendit, edhe në Luginë

Ministri i Punëve të jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj ka bërë të ditur se sot ka zhvilluar një numër telefonatash me përfaqësues institucionalë në Kosovë, Maqedoni të Veriut, Mal të Zi e Luginë të Preshevës, për tu njohur për shëndetin e bashkëkombësve, masat e ndërmarra në luftën kundër pandemisë dhe rëndësinë e bashkëpunimit të shtuar në mposhtjen përfundimtare... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch