Home » Archive for 15 Prill, 2020

TA NDIHMOJMË KOSOVËN

Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë “Papa Klementi XI Albani”, Suedi, falenderon përzemërsisht mikun tonë, deputetin e Parlamentit të Suedisë, z. Magnus Jacobsson, për ndihmën që i ka dhënë Qeverisë së Kosovës, më saktë popullit të Kosovës në këtë periudhë të pandemisë me virusin korona. Kosova dhe populli shqiptar ka shumë miq në Suedi. Tashmë... 

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Preshevë

Në klinikën infektive të Vranjës, specialisti kujdestar ka deklaruar se “është konfirmuar rasti i parë i infektuar me koronavirus nga territori i komunës së Preshevës dhe bëhet fjalë për një mashkull“. Pacienti ndodhet në repartin e infektivës në Vranjës dhe gjendja e tij raportohet se është stabile dhe se nuk është në rrezik për jetë.Ndërsa nga shtëpia e... 

Opinion: Emergjencë për Albin Kurtin është kriza shëndetsore, ndërsa për Thaçin e Mustafën është politika

Nga Skënder S.KAPITI Sot shqiptarët kanë përballë qeverinë Kurti në detyre e cila ka si agjendë, detyrë  dhe si emërgjencë përballimin e pandemisë , të krizës së shëndetit, e cila është bërë një një krizë botërore ku sot politika ia ka lënë vëndin mjeksise dhe shërbimit shëndetsor, dhe politika botërore flet dhe ia ka lënë vëndin mjekësisë dhe shpëtimit... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch