Home » Archive for 17 Prill, 2020

Veseli, BE-së: Ndihmone Luginën e Preshevës

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, i ka dërguar letër institucioneve të Bashkimit Evropian për të kërkuar angazhimin e tyre në ndihmë të shqiptarëve të Luginës së Preshevës në këtë kohë pandemie. Lideri i opozitës, Veseli, ka shkruar në faqen e tij në Facebook se qeveria e shkarkuar Kurti nuk ka bërë asgjë për të ndihmiar shqiptarët e Luginës së Preshevës. Deklarata... 

Për Ty Kosovë

Një kokë për një pëllëmbë tokë.Me shumë deshën lirinë se jetën, Atdheun se vehten.Përjetësisht s’na ndan ma guri.Shqiptarët startuan mrekullisht në mijëvjeçarin e tretë të historisë së tyre.21- vite më parë, Kosova, epiqendra e qëndresës kombëtare për liri e pavarësi, djepi i nacionalizmit shqiptar, i kuvendeve të mëdha e kryengritjeve të fuqishme u ngrit... 

Më shumë mosinteresim politik për shkak të shakave provokuese

Ali Hertica Nëse kritika ndaj politikës bëhet në një mënyrë “destruktive”. Sipas mendimit, është më mirë t’i thërrasni politikanët që të japin llogari për vendimet e tyre të politikave duke treguar kontradikta konkrete dhe duke sugjeruar alternativa realiste. Tepricat emocionale të bllokimit politik largohen nga kritika shumë e nevojshme për shënjestër... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch