Home » Archive for 21 Prill, 2020

Prillet tragjikë por të lavdishem në Enciklopedinë Shqiptare

Lidhja Shqiptare e Prizrenit ripërtëriu Epokën Gjergj Kastriotit (Skenderbeut).Platëforma e saj konstruktoj Shtetin Komb të shqiptarëve.In memorium :Mic Sokoli e Sef Kosharja në Panteonin e Kombit.Në historinë e Kombit Shqiptar, gjatë sagës së gjatë, përmes shumë kasandrash, me sakrificë kristiane për mbijetesë, ka shumë prille të përgjakshme.Nuk e kam fjalën për romanin... 

Kundër hajnisë, absolutizmit dhe aventurizmit të kobshëm antiamerikan!

Shkruan: Nehat HyseniKryeministri në detyrë, Albin Kurti po “vajton” e po e mallkon Grenellin dhe Amerikën, që e shkarkuan Qeverinë e tij, meqë ishte bërë shumëfish më e rrezikëshme se pandemia e coronavirusit!Kjo ka bërë që votuesit e 6 tetorit të zgjohen nga opiumi albinist dhe të shikojnë drejtë ardhmërisë së sigurt e të lumtur me miqtë tanë ndërkombëtarë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch