Home » Archive for 23 Prill, 2020

Opinion: Kryeministri në ardhje

Shkruan: Nehat HyseniMe kryeministrin në ardhje,Prof.Dr. Abdullah HotinRepublika e Kosovës rikthehet në normalitet e prosperitet:- pa hajni,- pa korrupsioni- pa krime dhe zhvatje të shtetit,si dhe- pa ultramajtizëm- pa neokumunizëm, si dhe- pa schizofrenizëm dhe- pa çmenduri!Me një qeverisje normale, Qeveri normale, si dhe”në miqësi të përherëshme me Shtetet e Bashkuara të... 

Vëllezërit Shoshi nga Zvicra ndihmojnë Skivjanin, fshatin e tyre, në kohë pandemie

Dy vëllezërit mërgimtarë  atdhetarë në Zvicër, Arsen dhe Arben Shoshi, tregojnë dhe një tjetër rast e gjest të humanitetit të tyre me 2.000 Franga Zvicerane ndihmë emergjente për përballimin e pasojave të shkaktuara nga Koronavirusi në fshatin e vet, në Skivjan të Gjakovës, Kosovë. Kryetari i Shoqatës “Skivjani” nga Gjakova, me seli në Zvicër, veprimtari... 

Një deklaratë e shtrembëron realitetin për shkak të interpretimi të gabuar

Ali Hertica Nuk është e vështirë të shihet një deklaratë ku zvogëlon një kulturë politike dhe demokratike në orientimin e njerëzve ndaj vlerave dhe idealeve demokratike. Nuk shpjegon se si dhe pse lindin orientime të tilla, cilat janë tiparet e tyre, cili është mekanizmi i ndikimit të tyre në qenien politike. Vetë vlerat dhe idealet demokratike, si dhe lidhja e tyre me vlerat  idealet  e... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch