Home » Archive for 28 Prill, 2020

Isa Mustafa: Votat i kemi, mos e maltretoni Behgjet Pacollin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është përfshirë në deklaratat dhe vendimet e Qeverisë Kurti për futjen në karantinë të kryetarit të AKR’së, Behgjet Pacolli. Mustafa ka thënë se deputeti Pacolli nuk mund të futet në karantinë, pasi ai është deputet që përfaqëson popullin dhe nuk duhet maltretimi i tij nga Qeveria e tanishme. Ai tha se sjellja... 

Cili është dallimi midis ish “komunistit” Isa Mustafa dhe “neokomunistit” Albin Kurti?

Shkruan: Nehat HyseniDallimi kryesor midis Akademik Isa Mustafës dhe Albin Kurtit është se Isa dikur ishte komunist, kurse Albin Kurti sot është ultramajtist dhe neokomunist.Pajtohem plotësisht me ata që pohojnë dhe madje edhe akuzojnë se Isa Mustafa dikur ka qenë komunist, ashtu si shumë shqiptarë në atë kohë, sidomos ata që ishin të shkolluar dhe bartës të zhvillimit shoqëror,... 

Komunikimi brenda shtetit konsiderohet komunikim social

Ali Hertica Dialogu si një zhanër i pavarur letrar dhe filozofik u shfaq në Greqinë antike gjatë periudhës së rëndimit të luftës ideologjike, me zhvillimin e demokracisë antike, pasi jeta publike në atë kohë ishte një përbërës thelbësor i jetës së polisit Grek dhe konsiderohej e suksesshme vetëm teknikë e të folurit publik dhe debatit publik. Zhanri letrar i dialogut... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch