Home » Archive for 2 Qershor, 2020

Kualicionet e detyrueshme për udhëheqje!..

Mr.Ali Hertica Politika mund të përdoret për të shpjeguar politikën dhe performanca të arritura të përgjegjëshëme. Sipas teorisë së menaxhimit politik dhe administrativ, rezultatet nuk mund të ndahen nga proceset politike dhe llogaridhënies veç e veç. Prandaj, qeveria duhet të shpjegoj se si rezultatet janë arritur të përgjegjëshëme para qytetarëve të Kosovës,që u... 

OPINION: PSE FRIKËSOHET SERBIA NGA LIGA SHQIPTARO-AMERIKANE ?!

Leonora Laçi “GRENELL PUNON PËR SERBINË, TRUMP SHKARKOJE” Ky është tituli i artikullit të gazetës serbe Informer të dates 26 Maj, 2020, gazetë pro-qeveritare e cila botohet në Beograd në rreth 100,000 kopje. Më poshtë po sjellim të përkthyer pjesë nga ky artikull i cili vazhdon: “ Shqiptarët në panik, po mundohen ta ndryshojnë politikën e Washingtonit.  Grupi... 

Pjeter META: Letër e Hapur Shenjtërisë së Tij, PAPA FRANCESKU VATIKAN- Romë

Ju lutem dhe përulem para Jush, që të shpallni në pak kohë njohjen e Kosovës – SHTET Letër e Hapur Shenjtërisë së Tij, PAPA FRANCESKU VATIKAN- Romë Fort i nderuar At’! Më falni, Ju lutem, për sa po Ju shkruaj!             Së pari, dëshiroj nga zemra, që tu uroj shëndet e jetë të gjatë në krye të Selis... 

Qeveria e re në Kosovë, seanca e votimit mbahet nesër

Seanca ku do të votohet qeveria e re drejtuar nga Avdullah Hoti, nga LDK, do të mbahet nesër më 3 qershor. Vendimi u mor gjatë mbledhjes së kryesisë së Kuvendit, pas të cilës shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, u shpreh i bindur se të mërkurën do të votohet qeveria e re, pasi siç thotë, i kanë 65 votat e nevojshme.  “Ne jemi të sigurt që e kemi thirrur një... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch