Home » Archive for 3 Qershor, 2020

Politikanët reflektojnë në shoqërinë e mashtrimit

Ali Hertica Në zgjedhjet e fundit, morën pjesë shumë kandidatë të çuditshëm që donin të merrnin një kafshatë nga votusit  e shtetit dhe u ben pjes se parlamentit me diagnoza psikopate ,që shanin ,bertinin dhe përdornin fjalor rrugve të pa pik edukate,dhe  votusit  nuk din asgjë për shëndetin e tyre mendor ,se ishin piskopat  te pa cip... 

Mos hapja e doganave në Qafë Morinë e Qafë Prushi ngjan si “Perde e Hekurt”, sjell krizë mbi krizë për Tropojën e Hasin

Nga Ramiz LUSHAJ 1. Qeveritë e Kosovës ende nuk i kanë hapur dy pikat e kalimit kufitar e doganor në Qafë Morinë (Tropojë) e në Qafë Prushi (Has). Ndërkohë që prej 1 qershorit 2020 funksionojnë 6 të tilla në 24/7 me status e standarde të njëjta, si ato në Vermicë (Kukës, Shqipëri) Kullë (Mali i Zi), Hani i Elezit (Maqedoni e Veriut), Dheu i Bardhë, Merdarë e Jarinjë... 

Votohet qeveria e re e Kosovës – Avdullah Hoti do të jetë kryeministri i ri i vendit

Avdullah Hoti do të jetë Kryeministri i ri i Kosovës. Me 61 vota pro, 24 kundër dhe 1 abstenim, qeveria Hoti mori këtë të mërkurë miratimin e Kuvendit të Kosovës. Në votim morën pjesë 86 deputetë. Në nisje të seancës, Avdullah Hoti ka prezantuar planin e tij qeverisës. Ai tha se qeveria do të ketë dy prioritete kryesore, luftimin e pandemisë së koronavirusit të ri dhe... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch