Home » Archive for 4 Qershor, 2020

Janë rrestuar 8 persona për dyshimin se kanë kryer vepër penale në lidhje me punimet tek “Parku i Fëmijëve” në Preshevë

Në komunikatën zyrtare nga Ministria e punëve të brendshme thuhet: “Për shkak të dyshimit se është kryer vepër penale keqpërdorim i pozitës zyrtare, është burgosur M.K. (1978), organi mbikqyrës “CIP” nga Beogradi, derisa për shkak të dyshimeve se është kryer vepër penale keqpërdorimi i pozitës së personit përgjegjës është arrestuar D.M. (1984), person përgjegjës... 

Edukimi është çelësi i suksesit dhe i përparimit

Ali Hertica Fjala Evropë nënkupton kulturë dhe kultura qëndron në thelbin e Bashkimit Evropian. Pa e kuptuar plotësisht kulturën,  evropianët, rrezikojmë ta fshijmë historinë tonë të gjatë, të përbashkët e nganjëherë të vështirë. Ne rrezikojmë ta humbim identitetin tonë të pasuruar me llojllojshmëri gjuhësore, artistike e kreative, të cilat e bëjnë kontinentin... 

Tom Cruise gjen zgjidhjen për të vijuar xhirimet e filmit “Mission Impossible 7”

Pandemia iu ndërpreu xhirimet e filmit, zgjidhja e papritur e Tom Cruise “Mission Impossible 7”, po planifikon të fillojë xhirimet në muajin Shtator dhe aktori Tom Cruise po sigurohet që të gjithë të pranishmit në xhirime të jenë të mbrojtur nga virusi. Sipas “The Sun”, aktori, i cili është gjithashtu producent në film, po ndërton një fshat me rimorkio “VIP... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch