Home » Archive for 10 Qershor, 2020

Lidhja Shqiptare e Prizrenit konstruktoj Shtetin Komb

Ripërtëriu epokën e lavdishme të Gjergj KastriotitI kallëzoj botës se shqiptarët janë trashëgimtarë të një rracë fisnike, bartës të një gjuhe e kulture që ka lindur në agimin e qytetërimit botërorëBrumosi shqiptarët me ndjenjën e nacionalizmit, zgjoj vetëdijen kombëtare, dashurinë për Atdheun e sakrificën sublime për të“Sikur tri jetë t’i kisha, të... 

SHTKKP: LAJMËRIM

TË SHTUNËN, MË 13 QERSHOR 2020, NË AMFITEATRIN E SHTËPISË SË KULTURËS, NË ORA 13 DO TË MBAHET                                       TAKIM KONSULTATIV LIDHUR ME ORGANIZIMIN E MANIFESTIMIT KULTUROR... 

LIDHJA SHQIPTARE E PRIZRENIT – JEHONA E NJË KUSHTRIMI PËR UNIFIKIM DHE MIRËKUPTIM BRENDAKOMBËTAR

Lidhja Shqiptare e Prizrenit mbetet guri më i ndritshëm kilometrik i rrugëtimit të shqiptarëve drejt progresit kombëtar. Ndonëse shumë ide të Lidhjes mbetën të parealizuara për shkak të raportit  gjeopolitik, ushtarak, e diplomatik të forcave para 142 viteve, ajo megjithatë vazhdon të shërbejë si një krua i pashtershëm i energjive të pastra kombëtare brenda trungut etnik... 

Këto ushqime dobësojnë sistemin imunitar

Tanimë dihet se sistemi imunitar ka një rol kyç në luftimin e virozave dhe sëmundjeve të tjera. Ky mekanizëm i mundëson organizmit të luftoj patogjenët e huaj, të cilët janë faktorët kryesorë që shkaktojnë sëmundje. Disa nga këto produkte janë: Alkooli– është produkti kryesor, i cili ndikon në dobësimin e sistemit tuaj imunitar. Sipas hulumtimeve, alkooli e rrit... 

Ronaldo mund të largohet nga Juventusi

Cristiano Ronaldo dhe Juventusi mund t’i ndajnë rrugët në fund të sezonit, sipas “Radio Rossoneras”. Spekulimet për një largim të mundshëm të portugezit kanë nisur që në muajin maj, ndërsa për 35-vjeçarin thuhet se ai mund të largohet nga klubi në fund të këtij edicioni. Ronaldo ka shënuar 53 gola në 75 paraqitje për Juventusin qëkur iu bashkua gjigantit italian... 

A duhet të përsërisim për një moment parashikimin bolshevikë

Ali Hertica Sidoqoftë, një qeveri që ngrihet mbi komb nuk lundron diku në ajër. Qendra e vërtetë e qeverisë aktuale kalon nëpër polici, burokraci dhe kabinën ushtarake. Kemi të bëjmë këtu me një diktaturë të policisë ushtarake që mezi mbulohet me një vello parlamentare. Sidoqoftë, ne e quajmë një qeveri që vepron si një arbitër i kombit me një shpatë të tërhequr... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch