Home » Archive for 12 Qershor, 2020

Turqia nis prodhimin e ilaçit kundër Covid-19

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan pohoi se Turqia do të prodhojë një ilaç të përdorur në trajtimin e COVID-19, Favipiravir, i njohur edhe si Avigan. Gjatë një komunikimi të mbajtur të martën, Erdogan tha se pasi të përfundojë procesi i regjistrimit, ilaçi do të jetë në dispozicion për trajtimin e virusit. Mediat turke shkruajnë se ky ilaç, i zhvilluar nga Japonia,... 

Disa arsye pse leximi është i mirë për shëndetin

Të kesh një zakon të mirë të të lexuarit, të ndihmon të bëhesh më i zgjuar dhe më elokuent, por këto nuk janë përfitimet e vetme që mund të merrni nga ky aktivitet. 1. Mund t’ju ndihmojë të menaxhoni stresin më mirë. Në një studim të vitit 2009, u zbulua se leximi për të paktën 30 minuta mund të ulë stresin, ashtu siç ndodh kur qeshni ose kur merreni me yoga.... 

Gezuar ditën e lirisë Kosovë martire

12 -qershori triumfi i ëndrrës shekullore të shqiptarëve për liri, i vlerave të demokracisë e qytetërimit përendimor mbi despotizmin.Kosova është djepi i nacionalizmit- adn e qëndresës dhe identitetit kombëtarAjo promovon në këtë përvjetor’ një bilanc me arritje të jashtëzakonshme, në forcimin e demokracisë, konsolidimin e shtetit të së drejtës e zhvillimin ekonomik... 

Shoqata e Gruas “Jeta në Kastriot” – Ju lutemi për ndihmë

Shoqata e Gruas “Jeta në Kastriot”                                                     Nr.i regjistrimit  5100725-5                                                     Nr.... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch