Home » Archive for 13 Qershor, 2020

Vazhdojnë konferencat shkencore për trashëgiminë kulturore në Luginë të Preshevës

Nga Sevdail Hyseni            Xhemaledin Salihu, konferenca shkencore Presheve Shoqata për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore e Luginës së Preshevës, me seli në Preshevë, të cilën e drejton profesor Xhemaledin Salihu, ka bërë të dikur se organizimi dhe mbajtja e konferencave me karakter shkencor do të vazhdojë edhe këtë... 

Mirënjohje UÇK-së dhe trinomit të lirisë

Amerika, Nato-ja, BE-ja trinia e shenjtë e lirisë, demokracisë dhe progresit shqiptar. Shqiptarët e meritojnë përjetësisht vendin e tyre në shtëpinë e lirisë, në Europën e civilizuar për të cilën kanë kontribuar në shekuj.Ata e kanë në kodin e tyre gjenetik nderimin për miqt’.Shtatorja e Hollbrukut mirënjohje e Kosovës ndaj Amerikën, për kontributin e dhënë... 

Homazh për ing. Martin Lulash Gecaj

“DJALOSHI NGA CURRAJ I EPËRM” (Homazh për ing. Martin Lulash Gecaj, një nga personalitetet e shquara të gjeologjisë shqiptare, të ndërtimit të HEC të Fierzës, të Tregtisë së Jashtme të Shqipërisë, të kulturës shqiptare, i cili ndrroi jetë në Durrës, më 5 qershor 2020, në moshën 70-vjeçare) Nga Frrok VUKAJ Inxhinieri i ndjerë, në moshën 70 vjeç, është... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch