Home » Archive for 14 Qershor, 2020

Ardita Sinani: Vlerësojmë interesimin e Shqipërisë në veçanti Ministrin Cakaj në mbrojtjen dhe avancimin e të drejtave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës

Vlerësojmë jashtëzakonisht interesimin e shtetit Shqiptar e sidomos të Ministrit në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, z. Gent Cakaj duke i dhënë rëndësi të patjetërsueshme ruajtjes së unitetit të brendshëm dhe nevojën e punës së përbashkët për mbrojtjen dhe avancimin e të drejtave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës. Lugina e Preshevës prej zgjedhjeve... 

Dyfytyrësia politike realisht është poshtërsi dhe tradhëti kombëtare!

Shkruan: Nehat Hyseni Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë Arben Vitia derisa ishte Qeveria Kurti, ‘vajtuan m’ për popullin dhe në emër të dashurisë së madhe për te, ata shkelën ligjet dhe Kushtetutën për ta vendosur diktaturën paranojake dhe kufizimin e çmendur të lëvizjes së lirë të popullsisë, kinse për t’u mbrojtur kundër coronavirusit. Kurse,... 

Një fjalim i zjarrt nxitë njerëzit që ta bëjnë luftën agresive

Ali Hertica Në debatin për formën më të mirë të qeverisjes, Herodotos nuk përdor fjalën “demagog”, por flet për “dikë që mbështet popullin”. Ndoshta shkrimtari e kishte në mendje Perikliun (rreth 470-429), i cili në Athenes u zgjodh komandant, stratègos, nga viti në vit për një kohë të gjatë. Historiani i dytë i madh Grek, Në emër kishte demokraci,... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch