Home » Archive for 18 Qershor, 2020

Diskutimi si udhëzues vetëm për të ardhmen

Ali Herticaa Çdo njeri, do të thoshte, por të zhytur në mendime, të arsimuar, kishte të pavarur mendjen e elitës njerëzore, që vetëm tradita e mirë si “traditat, entitete në përkatësinë e tij në botën e shpirtit objektiv e bënë të pavarur”. Por edhe njeriu i elitës u nënshtrohet shumë ndikimeve dhe është më pak i ftohtë sa ai mendon. Unë e kuptoj se filozofët,... 

Më 7 korrik paguhet pjesa e tretë e ndihmës shtetërore për punëtorët

Më 7 korrik, shteti do t’u paguajë punëdhënësve minimumin prej rreth 30,000 dinarë për secilin punëtor, kështu që, praktikisht, të njetën ose një ditë më vonë, edhe punëtorët do të mund ti kenë në llogarit e tyre ato mjete financiare. Një numër i madh i punëdhënësve e ka ndryshuar praktikën e tyre të pagesës së pagave në fund të marsit, pas shpërthimit të... 

UEFA konfirmon datën e ndeshjes Maqedoni e Veriut – Kosovë

Dardanët do të ndeshen me fqinjët nga Maqedonia e Veriut në ndeshjen e “Play-Off” në Ligën e Kombeve. Ky takim ishte i paraparë të zhvillohej gjatë muajit mars, por pandemia e coronavirusit ka bërë që ndeshja të shtyhet ashtu sikurse plot takime dhe turne të tjerë. Dje (e mërkurë) gjatë ditës, UEFA mori disa vendime, ku njëri nga to ishte pikërisht ndeshja e Kosovës... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch