Home » Archive for 19 Qershor, 2020

Gent Cakaj: Mbështetja masive dhe e fuqishme e listës së Luginës së Bashkuar është skajshmërisht e rëndësishme

Ministri i Punëve te Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, edhe një herë ka apeluar te elektorati shqiptar i Luginës së Preshevës që masovikisht të përkrahin listën e përbashkët të partive shqiptare në zgjedhjet parlamentare të kësaj të diele. Ai gjithashtu ka kritikuar ata që mundohen të pengojnë këtë proces unifikues të partive politike shqiptare. „Sot... 

DUKE RIZGJEDHUR KONGRESMENIN ENGEL, NE E BËJMË AMERIKËN TË FORTË, E BËJMË KOMUNITETIN TONË TË FORTË

-Thirrje nga personaliteti i shquar shqiptaro-amerikan, Harry BAJRAKTARI – Nderi i Kombit, Amerikë, për të votuar për mikun e madh të shqiptarëve, kongresmenin amerikan Eliot Engel për në Kongresin Amerikan – Të dashur familjarë, miq, dhe fqinjë, Kongresmeni Engel ka nevojë për ndihmën tonë! Ai po përballet me një primar të ashpër me një kombinim të madh... 

SILKE LIRIA BLUMBAH – NJË JETË PËR LETËRSINË DHE KULTURËN SHQIPTARE

Fjala e homazhit për poeten Silke Liria Blumbah (1970-2020) Silke Liria Blumbah i takon komunitetit të të huajve që në takim e parë me botën shqiptare u mahnitën e ranë në dashuri, siç janë Edit Durham, Lord Bajroni, Franc Nopça, Robert Elsie e shumë të tjerë. Ajo është njeriu, që një jetë ja fali letërsisë dhe kulturës shqiptare. Është shkrimtarja, që proza dhe poezia... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch