Home » Archive for 23 Qershor, 2020

ELIOT ENGEL FLET SHQIPTARISHT

Nga Ramiz LUSHAJ 1.Kongresmeni amerikan Eliot Engel prej të shtatës ditë të marsit 2019 hyri në të 43-tin vit të jetës së tij në politikën e madhe amerikane, i cili është nji emër shumë i njohur e fort i nderuar për Shqiptarët. Ish-kryeministri i Shqipërisë, dr. Berisha, e vlerësimon shprehimisht:”është, besoj unë, kongresmeni që në jetën e tij i ka përkushtuar... 

Dera e Lirisë

Projektë/IdenëDuke u bazuar ne publikimin se eshte duke u ndertuar nje memorial/ shtigjet  ku luftuan ushtaret e  Zones se Nerodimes. Vendosem qe te japim kete ide si kontribut te lirise qe kemi tani nga pjestaret  UÇK-së të kesaj zone. Me kete derë jemi munduar te pershkruajm se ajo ku po hyn vizitori është diqka madheshtore, jo ne dukje por ne vepra, po ashtu njëherit të tregojme vleresim... 

Procesi në demokraci do të ishte reflektim për pozicionin strategjik

Ali Hertica Ky model është një propozim, një skicë. Qasja praktike mund të diskutohet, por parimi është shumë i fortë: organizimi i konsultimeve politike për tema neutrale, zgjedhja e organizatorëve dhe moderatorëve të debateve dhe dhënia e qytetarëve, si qytetarë të angazhuar, si sipërmarrës ose si përfaqësues të një organizate, mundësinë për të marrin pjesë në... 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Hoti koordinohen për takimin në SHBA

Sot, para udhëtimit për në SHBA, presidenti Thaçi dhe kryeministri Hoti janë takuar dhe i kanë harmonizuar qëndrimet për një përfaqësim sa më të mirë të Republikës së Kosovës në këtë takim të rëndësishëm në Shtëpinë e Bardhë. Presidenti Thaçi dhe kryeministri Hoti kanë vizion të qartë dhe pajtueshmëri të plotë për një përfaqësim shtetëror sa më dinjitoz... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch