Home » Archive for 26 Qershor, 2020

Fatmir Limaj: T’i lënë mënjanë divergjencat e inatet dhe ti bashkërenditim veprimet tona

Kryetari i Nismës Socialdekokrate, Fatmir Limaj, ka deklaruar se është moment i fundit që pozita dhe opozita t’i lënë mënjanë divergjencat që kanë dhe së bashku të harmonizojnë një strategji veprimi me një përfshirje sa më gjithëpërfshirëse. Limaj ka thënë se deklarata e lëshuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar më 24 qershor 2020, nëpërmjet së cilës njoftohej... 

Mustafa: S’mund të ketë paqe afatgjate mes Kosovës dhe Serbisë pa u zgjidhur çështja e Luginës së Preshevës

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Ragmi Mustafa, ka thënë se nuk mund të ketë paqe afatgjate mes Kosovës dhe Serbisë pa u zgjidhur çështja e Preshevës gjatë emisionit të sotëm në Interaktiv të KTV. Sipas tij, dialogu ka për qëllim paqen, porse Serbia nuk mund të kërkojë që pakica serbe në Kosovë të trajtohet mbi standarde e pastaj... 

Ratifikimi i marrvshjes dhe projektligji i amnestie

Ali Hertica Pjesërisht në ditët tona,ka gjetur vend një pjesëmarrje e theksuar politike si vlerë me përshkrimin e ndryshimit që ndodh me njerëzit,në kalimin nga gjendja natyrore në gjendje shoqërore.E rëndësishme është që tani njerëzit nuk duhet të jenë nën pushtetin arbitrar të të tjerëve.Sipas vrojtimeve të gjendjes natyrore ,sfera politike del nga një sferë tjetër... 

Hashim Thaçi: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë e Kosovës

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar për herë të parë dy ditë pas publikimit të aktakuzës me dhjetë pika nga Prokuroria e Specializuar në Hagë ndaj tij dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli. Me një citim në shqip dhe në anglisht, Presidenti Thaçi thekson se askush nuk mund ta rishkruajë historinë e Kosovës. “Askush nuk mund ta rishkruajë historinë e Kosovës! Nobody... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch