Home » Archive for 28 Qershor, 2020

Fjalimet në parlament ndonjëherë ishin të improvizuara, ndonjëherë me ose pa tekst

Ali Hertica Një folës ishte përgjegjës për ato që ai sugjeroi ose tha. Për shembull, ai mund të ndëshkohej rëndë nëse ai bëri një propozim që kundërshtonte një ligj ekzistues (të folurit në Parlament e ishte asgjë tjetër përveç një çështje jokomunikuese). Fjalimet ndonjëherë ishin të improvizuara, ndonjëherë me ose pa tekst. Nuk ka gjasa që tekstet të lexoheshin... 

Ekspertët Amerikan: Bashkimin Evropian i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA. Ata kanë shkruar se progresi në rajon, qoftë ai i marrëveshjes së Dejtonit, përfundimi i luftës në Kosovë apo ruajtja e sigurisë... 

Hashim Thaçi ka vendosur që këtë vikend ta kalojë me prindërit e tij në vendlindje

Sonte kur pritej që Thaçi t’i drejtohej qytetarëve nga zyra e tij, ai zgjodhi që të qëndrojë në Burojë. Këtë e ka bërë publike vet presidenti, pasi që ka postuar një fotografi me babain dhe nënën e tij, në vendlindjen e tij në Burojë të Skenderajt. Zyra e Presidentit ka njofuar se nesër (e hënë) duke filluar nga ora 20:00 presidenti Thaçi parashihet të flasë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch