Home » Archive for 29 Qershor, 2020

Presidenti Thaçi: Ligji i vetëm që kam shkelur është ai i Millosheviqit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nëse konfirmohet aktakuza ndaj tij, atëherë ai do të japë dorëheqje. Ai u është drejtuar qytetarëve të Kosovës të hënën. Thaçi ka thënë se gabime në politikë mund të ketë bërë, por krime në luftë kurrë.  “Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë do të jap dorëheqje”, ka thënë Thaçi.   “Kosova... 

Gjyqësori dhe Demokracia – Teoria e shtetit

Ali Hertica Në “opinionin publik” – formimi i mendimit nga klasa në pushtet përmes përfaqësuesve të tij (politikanë, profesorë të shquar, zyrtarë, avokatë, etj.) – ideja doli në pah për të fuqizuar gjykatësit. Kjo do t’i përgjigjet projekteve diktatoriale të liderëve të ekstremit të djathtë. Bazuar në përvojat e fundit shpjegojnë pse kjo... 

Irani u rrëmben çiftelinë shqiptarëve në Unesko

Hienat pansllave e neootomane vazhdojnë sulmin kundër simboleve kombëtare dhe grabitjen e trashëgimisë shpirtërore me synim shterrimin e identitetit kulturor të Kombit Shqiptar.Serbët rrëmbyen lahutën, Irani po grabit çiftelinë, grekët po vjedhin llautën, malazezët synojnë përvetësimin e xhubletësSllavët po përpiqen të marrin Eposin e Kreshnikëve.Çfarë na mbetet neve?!Çitianet... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch