Home » Archive for 1 Gusht, 2021

MANIFESTIMI TRADICIONAL , EDICIONI 3 “FLLADI I RINISE LETRARE ARTITIKE

MANIFESTIMI  3 – Drejtore:  FLORENTINË  Q  DËRMAKU Flladi i Rinisë Pranverore Letrare – artistike (15 – 25 VJEçAR  TALENTET  E  RINJ) tel.045/669460 FT E S Ë Tënderuardheshumëtëdashurnxënës, studentë ,krijuesdheartistëtëvendittonë.. Pas mbështetjesngaMinistria e Kulturës,RinisëdheSportevepërrealizimin e ManifestimitTradicional, edicioni... 

Kosova ndan Medaljen Presidenciale për Beau Biden

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të dielën, ka ndarë Medaljen Presidenciale për Sundim të Ligjit për Beau Biden, djalin e ndjerë të presidentit amerikan, Joe Biden, i cili ka vdekur në vitin 2015 nga kanceri në tru. Ai ka shërbyer në Kosovë pas mbarimit të luftës, përkatësisht më 2001, në trajnimin e gjykatësve dhe prokurorëve vendorë. Presidentja e Kosovës, Vjosa... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress