Home » Archive for 19 Shtator, 2021

Lendita Musliu nga Bujanoci garon për ulëse në Bundestag

Në zgjedhjet parlamentare në Gjermani këtë vit do të garojnë tre kandidatë shqiptarë. Në mesin e tyre është edhe Lendita Musliu, e cila kandidon në radhët e Partisë së Gjelbër. Ajo thotë se në këto zgjedhje po gëzon përkrahje nga shqiptarët, përderisa ka formuar edhe një grup punues në partinë e saj, i cili do të merret vetëm për temat mbi Kosovën. Musliu... 

Ja pse deklaron Lulzim Basha se nuk ka kthim pas

Nga Skënder Sadri KAPITI Duhet më shumë që të sqarohen dhe të mësojnë  edhe ata të cilët janë larg e jashtë vëndit dhe që nuk e prekin dhe as nuk e njohin mirë  realitetin dhe as burimin dhe as shkaqet e keqrrjedhjes dhe keqzhvillimet  e ngjarjeve në Shqipëri, nuk i njohin mirë as faktorët, as aktorët e as autorët e tyre, të cilët janë shkaktarët... 

Kryeministri Edi Rama, do të duhej të viziton Krahinën Shqiptare

Shkruan: Refik Hasani Kryeministrit i shqipërisë Edi Rama, në mandatin e tretë do të duhej të viziton Krahinën Shqiptarë që përfshin Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë. Para se të viziton të krijon një fondë të përheshëm për mjete dhe të hap-përuroj Konzulatën e përmendur për disa vite dhe të dhe në prag të jubileut nga tri dekada të Referendimit që kur më datën... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress