Home » Archive for 24 Shtator, 2021

Shqiptar që keni të drejtën e votës në Gjermani dilni në votime dhe votoni për CDU-në partinë që e po e mbron çështjen shqiptare në Evropën Juglindore

Të dielen më, 26 shtator 2021 do të mbahen zgjedhjet në Gjermani për në Bundestagun Gjerman.Këto zgjedhje do të japin një Qeveri te re.Rezultati i këtyre zgjedhjeve do të tregon se a do të vazhdohet me qeverisjen e CDU-së, e cila ishte mjaft frytdhënese në Gjermani apo do të kemi një Qeveri të dobët në mes të SPD – Grüne dhe Die Linke (kuq-kuq-gjelbërt).Meqë rezultati... 

Faleminderit Z. Kurti dhe Znj.Osmani

Nga Skënder Sadri KAPITI Këtë falenderim timin për Kryeministrin dhe për Presidenten e Kosovës e bëj nisur nga ajo punë, përgjegjshmëri e shërbim të madh që Ju i  nderuar Kryeministër dhe Ju e nderuara Presidente  po u bëni shqiptarëve , Kosovës dhe Kombit. Do thonë njerëzit se po bëni vetëm detyrën. Po, është e vërtetë se po bëni detyrën, por në historinë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress