Home » Archive for 25 Shtator, 2021

Presidentja Osmani ndërpret vizitën në New York shkaku i zhvillimeve në veri

Presidentja e Republikës së Kosovë Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën e saj në New York dhe është nisur për në Prishtinë për shkak të zhvillimeve në veri të vendit. Kështu ka njoftuar Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës, e cila po ashtu demanton raportimet se delegacioni përcjellës i Presidentes në New York ishte i madh. “Presidentja ka udhëtuar për javën... 

Albin Kurti: Në bllokimin e rrugëve, persona me veprimtari kriminale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka publikuar profilin e dy personave, ku në një postim në Facebook, ka thënë se janë me prapavijë kriminale, për të cilët po thotë se po marrin pjesë në bllokimin e pikave kufitare në veri të Kosovës. Kurti një gjë të tillë e ka bërë nëpërmjet një postimi në llogarinë zyrtare të tij në ‘Facebook’. Sipas tij, Vladislav Dajkoviq... 

Situata e mbrëmshme në veri, shtyn kryeministrin Kurti ta thërret këshillin e Sigurisë së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në një konferencë të jashtëzakonshme për media, njoftoi se ka ftuar për sonte një mbledhje të Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Kurse, veprimet që i ndërmarrin do të jenë në përputhje me vlerësimin e gjendjes së sigurisë. “Sulmet në Zubim Potok dhe Zveçan vinë pas... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress