Home » Archive for 27 Shtator, 2021

Ragmi Mustafi: Të reagojë bashkësia ndërkombëtare pas kërcënimeve të Vuçiqit ndaj Luginës së Preshevës

Pas deklarimit të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq ku ishte shprehur se egziston ideja për mbylljen e vendkalimeve kufitare mes Luginës së Preshevës dhe Republikës së Kosovës, ka reaguar kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, z.Ragmi Mustafi Reagimi i plotë i z. Mustafi “Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë dje... 

Vuçiq: Ka ide për mbyllje të kufirit në Konçul të Bujanocit për ti ndërprerë kontaktet e Preshevës dhe Bujanocit me Kosovë, por unë jamë kundër

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sonte në një emison televiziv ka reaguar për shkrimin e gazetës “Danas” e cila “e akuzon atë se kishte një plan për të mbyllur vendkalimet midis Kosovës dhe Luginës së Preshevës ku jetojnë shqiptarë etnikë “Të mbyllet vendkalimin në Konçul, të lejohen vetëm serbët në Ropotovë dhe të mos ketë asnjë kontakt mes shqiptarëve... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress